Hliníkové okná Schüco AWS 70.HI+ (High Insulation) sú univerzálne hliníkové okná novej generácie.

[rev_slider hlinikove-okna-70.hi]

Okenný systém Schüco AWS 70 HI (HI = High Insulation (vysoká tepelná izolácia ) vyniká výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami minimalizujúce energetické náklady. Ich  prednosťami je  dlhá životnosť , štíhle línie, stabilná konštrukcia a  mnohotvárny dizajn. Optimalizované riešenia tepelných izolácií pri stavebnej hlbke 70mm posúva hodnotu tepelného prestupu na Uf = 1,6 W/m2K, čo šetrí cennú energiu a tým vysoké náklady na vykurovanie. V kombinácii s trojsklom Ug = 0,7 W/m2K je vhodný  do nízkoenergetických  domov, novostavieb, kancelárii a polyfunkčných objektov.

Okná AWS 70.HI sú kompaktibilné s dverovým systémom ADS 70 HI a tiež s  fasádnym profilovým programom Schüco FW.

• optimalizovaná tepelná izolácia so stavebnou hlbkou 70mm,  Uf = 1,6 W/m2K
  • štíhle profily, pohľadová šírka rámu s krídlom od 117mm
  • možnosť použitia skrytých pántov AVANTEC
  • max. váha krídla do 160 kg
  • možnosť integrovať systém TIPTRONIC na elektrické ovládanie okien
  • možnosť výberu zo širokej ponuky Schuco kovaní
  • možnosť použitia rôznych typov otvarania – otváravé, otváravo sklopné, sklopné, sklopno-posuvné a štulpové
  • možnosť dvojfarebného prevedenia povrchovej úpravy profilov( ext. – int. )
  • možnosť výberu zo širokej škály povrchových úprav – elox, metalické farby, drevodekor, RAL farby
  • dlhá životnosť a jednoduchá údržba
  • Odolnosť proti vlámaniu až do triedy 3 (WK 3), podľa ENV 1627

Bezpečnosť

Stavebná hĺbka 70 mm zabezpečuje vysokú vlastnú stabilitu okennej konštrukcie. Jednoduchým spôsobom môžete prispieť k zvýšeniu bezpečnosti Vášho domova pomocou skrytého kovania, kontroly uzamknutia ako aj vybavenia mechatronickým kovaním Schüco TipTronic.

Hliníkové okná z profilového systému Schüco AWS 70.HI v závislosti od použitého kovania a výberu skiel spĺňajú pri krídlach s dorazom požiadavky bezpečnosti až po triedu odolnosti 3.

KomfortHliníkové okná - komfort

Vďaka nízkym rozmerom profilov rámov a krídiel je podiel sklenených výplní oveľa väčší, ako pri bežných hliníkových oknách: Vaše miestnosti budú preto priehľadnejšie a svetlejšie, čo zvyšuje komfort Vášho bývania. Ďalším plusom sú optimalizované systémy tesnenia, ktoré popri vynikajúcej tepelno-izolačnej schopnosti vykazujú aj vysokú mieru zvukovo-izolačnej ochrany a ochrany proti poveternostným vplyvom, aby ste sa cítili doma naozaj príjemne.

Aby ste mohli komfortnosť okien prispôsobiť presne Vašim požiadavkám a potrebám, máte k dispozícii výber spomedzi takmer všetkých bežných typov otvárania.

Navyše, ak sa rozhodnete pre kombináciu so skrytým mechatronickým kovaním Schüco TipTronic, získate najvyšší komfort obsluhy prostredníctvom elektrického otvárania, zatvárania a uzatvárania okien, a to stlačením tlačidla na okennej kľučke alebo použitím externého diaľkového ovládania.

Dizajn

Inovatívne skryté mechanické kovanie Schüco AvanTec umožňuje na hliníkových oknách AWS 70.HI+ využiť uzučké pohľadové šírky od 51 mm, pričom pripúšťa aj veľkorysé rozmery okenných krídiel s hmotnosťou až do 130 kg.

Široký sortiment profilov a rozsiahly program príslušenstva hliníkového okenného systému AWS 70.HI+ umožňuje stvárnenie okien podľa Vašich a architektových osobitých predstáv. Tieto hliníkové okná možno vďaka ich stavebnej hĺbke – len 70 mm – použiť aj na náročné dizajnové konštrukcie a dajú sa bez problémov kombinovať s programom dverí Schüco.