Hliníkové okná Schüco AWS 75.SI+ sú energeticky úsporné okná najnovšej generácie Premium.

[rev_slider hlinikove-okna-75.si]

Nekompromisné šetrenie energiou

Okenný systém Schüco AWS 75.SI+ (SI = super izolácia) s najvyššími tepelno-izolačnými schopnosťami nastoľuje nový tepelno-izolačný štandard pre hliníkové okná, a to bez ústupkov v oblasti komfortu a dizajnu. Štíhly dizajn zabezpečuje maximálnu priehľadnosť, ktorá Vám zaručí jasné, svetlom zaliate obývacie a pracovné priestory.

Hliníkové okná Schüco AWS 75.SI+ navyše ponúkajú neprekonateľné výhody hliníka ako výrobného materiálu, ktorými sú dlhá životnosť, trvácnosť a odolnosť, štíhle línie, mnohotvárny dizajn a stabilná konštrukcia – a to aj pri oknách veľmi veľkých rozmerov.

S ohľadom na automatizáciu a bezpečnosť v spojení so skrytým systemom TIPTRONIC  je predurčený  do inteligentných domov.

Okná AWS 75.SI+ sú kompaktibilné s dverovým systémom ADS 75 SI a tiež s  fasádnym profilovým programom Schüco FW.

 • zdokonalená tepelná izolácia so stavebnou hlbkou 90mm,  Uf = 1,3 W/m2K
 • štíhle profily, pohľadová šírka rámu s krídlom od 117mm
 • možnosť použitia skrytých pántov AVANTEC
 • max. váha krídla do 160kg
 • možnosť integrovať systém TIPTRONIC na elektrické ovládanie okien
 • možnosť výberu okien so skrytým krídlom
 • možnosť výberu zo širokej ponuky Schuco kovaní
 • možnosť použitia rôznych typov otvarania – otváravé, otváravo sklopné, sklopné, sklopno-posuvné a štulpové
 • mmožnosť dvojfarebného prevedenia povrchovej úpravy profilov( ext. – int. )
 • možnosť výberu zo širokej škály povrchových úprav – elox, metalické farby, drevodekor, RAL farby
 • dlhá životnosť a jednoduchá údržba
 • Odolnosť proti vlámaniu až do triedy 3 (WK 3), podľa ENV 1627

Energia

Hliníkové okná AWS 75.SI

Hliníkové okná AWS 75.SI

Hliníkové energeticky úsporné okná Premium Schüco AWS 75.SI+ Vám ponúkajú maximálnu energetickú úspornosť a postarajú sa o výrazne nižšie vykurovacie náklady. S hodnotami koeficientu Uf – od 0,9 do 1,6 W/m2K dosahujú najlepšie tepelno-izolačné parametre, aké sa dali doposiaľ dosiahnuť len pri plastových alebo drevených oknách. Tieto špičkové hodnoty sa dosiahli pomocou rozšírenej izolačnej zóny s penovými izolátormi, optimalizovaným stredovým tesnením, ako aj pomocou nového princípu umiestnenia tepelnej izolácie do styku skla s rámom.

Bezpečnosť

Stavebná hĺbka 75 mm zabezpečuje aj dodatočný prínos v oblasti bezpečnosti a zvýšenia vlastnej stability okennej konštrukcie.

Jednoduchým spôsobom môžete prispieť k zvýšeniu bezpečnosti Vášho domova prostredníctvom skrytého kovania, resp. kontroly uzamknutia pomocou kovania Schüco TipTronic. V závislosti od použitého kovania a výberu skiel spĺňajú okná s krídlami z vnútornej strany predsadenými požiadavky až po triedu odolnosti 3.

Komfort

Pomocou energeticky úspornému okennému systému Premium Schüco AWS 75.SI môžete bez problémov vytvoriť aj veľkorozmerné okenné plochy. Vaše priestory tak budú priehľadnejšie a svetlejšie, čo zreteľne zvyšuje komfort Vášho bývania.

Ďalším vkladom vo Váš prospech sú optimalizované systémy tesnenia používané v okennom profile, ktoré popri vynikajúcej tepelno-izolačnej schopnosti vykazujú aj vysokú mieru zvukovo-izolačnej ochrany a ochrany proti poveternostným vplyvom, aby ste sa cítili doma naozaj príjemne.

Aby ste mohli komfortnosť okien prispôsobiť presne Vašim požiadavkám a potrebám, máte k dispozícii výber spomedzi takmer všetkých bežných typov otvárania. Navyše, ak sa rozhodnete pre kombináciu so skrytým mechatronickým kovaním Schüco TipTronic, získate najvyšší komfort obsluhy prostredníctvom elektrického otvárania, zatvárania a uzatvárania okien, a to stlačením tlačidla na okennej kľučke alebo použitím externého diaľkového ovládania.

Dizajn

Hliníkové okná AWS 75.SI

Okná Schüco AWS 75.SI možno vďaka ich stavebnej hĺbke – len 75 mm – mnohostranne použiť a dajú sa kombinovať s programom dverí Schüco.

Profily rámov krídiel zalícované do jednej roviny s profilmi okenných rámov, vytvárajú harmonický vonkajší vzhľad s úzkymi pohľadovými šírkami od 67 mm. Na realizáciu Vašich individuálnych želaní ohľadom stvárnenia máte k dispozícii na variantné riešenia bohatý program kovaní a príslušenstva, ktoré spĺňajú aj najvyššie požiadavky.